Pradėti sveikatingumo kelionę gali būti ir įdomi, ir pribloškianti patirtis sporto salės naujokui. Norint lengviau įsilieti į šią naują kasdienybę, tinkama treniruočių įranga yra tikrai vertinga. Ji ne tik pagerina treniruočių patirtį, bet ir prisideda prie saugumo bei treniruočių efektyvumo.
Štai sąrašas pagrindinių sporto salės aksesuarų, į kuriuos vertėtų atsižvelgti kiekvienam pradedančiajam.
Aksesuarai, reikalingi sporto salėje
- Palaikanti avalynė: Būtina pora geros kokybės sportinių batų. Jie turėtų suteikti tinkamą atramą ir amortizaciją, pritaikytą prie pratimų, kuriuos atliksite dažniausiai.
Laikydamasi trenerio patarimo, viršutinės kūno dalies ar kardio treniruotėms aviu bėgimo (arba specialiai treniruotėms skirtus) sportinius batus. Kojų dienoms – tik plokščiapadžius batus, pavyzdžiui, Vans ar Converse prekės ženklų.
P.S. Nebūtina jiems išleisti begalės pinigų, aš saviškius Converse labai geros būklės už kelis eurus radau dėvėtų rūbų parduotuvėje.
- Treniruočių apranga: Investuokite į patogius ir kvėpuojančius treniruočių drabužius. Geros kokybės prakaitui pralaidūs audiniai gali labai pakelti jūsų komforto lygį sportuojant.
- Vandens butelis: Labai svarbu išlaikyti hidrataciją ne tik treniruotės metu, bet ir po jos. Daugkartinis vandens butelis yra ekologiškas ir patogus, todėl treniruotės metu visuomet turėsite vandens. Sporto klubai kaip GYM plius suteikia nemokamą prieigą prie šalto filtruoto vandens, tad pasipildyti buteliuką galėsite kiekvienos treniruotės metu.
- Rankšluostis: Mažas rankšluostis yra naudingas palaikyti higieną pasitiesiant ant treniruoklių, norint nuvalyti prakaitą treniruotės metu, jaustis patogiai ir išvengti įrangos slydimo, o didesnis visad pravartus po-treniruotiniam dušui.
- Sporto krepšys: Tvirtas sporto krepšys ar kuprinė yra būtini norint nešiotis visą treniruočių įrangą. Ieškokite tokio, kuriame yra keli skyriai, kad jūsų daiktai visuomet turėtų savo vietą.
Mano didelė rekomendacija – ieškoti tokio, kuris turi atskirą skyrių batams, jog suprakaitavusios avalynės nereikėtų grūsti prie visų likusių daiktų.
- Asmeninės higienos reikmenys: Po treniruotės turėkite nedidelį rinkinį su dezodorantu, kūno prausikliu ir kitomis asmeninės higienos priemonėmis, jog po dušo jaustumėtės gaiviai ir švariai.
Papildoma treniruočių įranga
- Širdies ritmo monitorius arba kūno rengybos stebėjimo priemonė: Nors ir nebūtinos, šios programėlės gali stipriai prisidėti prie motyvacijos kėlimo. Jos padeda stebėti jūsų pažangą ir kūno rengybos lygį, o širdies ritmo monitorius leidžia prisitaikyti prie individualaus treniruočių intensyvumo.
- Pirštinės ir riešų dirželiai (angl. wrist straps): Suteikia sukibimą ir atramą kilnojant arba traukiant svorius. Pirštinės apsaugo rankas nuo nuospaudų, o riešų dirželiai nuima įtampą nuo riešų ir padeda juos stabilizuoti dirbant su didesniais svoriais.

Aksesuarai sportui namuose
Šie aksesuarai dažniausiai yra randami sporto salėje.
- Putplasčio volelis: putplasčio volelis puikiai tinka prieš arba po treniruotės. Jo naudojimas raumenų masažui padeda atsigauti raumenims ir mažina skausmą, nes atpalaiduoja įsitempusius raumenų mazgus.
- Elastinės pasipriešinimo juostos: Puikiai tinka pradedantiesiems, nes yra įvairių pasipriešinimo lygių ir yra naudingos atliekant daugybę pratimų.
- Jogos kilimėlis: Net jei nepraktikuojate jogos, kilimėlis yra naudingas atliekant pratimus ant grindų, pratempiant raumenis ir atliekant pratimus pilvo raumenims (angl. core) stiprinti.
- Šokinėjimo virvė: Šokdynė yra puiki kardio ir koordinacijos priemonė. Ji gali būti naudojama apšilimui arba visos treniruotės metu.
Pradedantiesiems nebūtina visko pirkti iš karto. Pradėkite nuo pagrindinių dalykų, tokių kaip drabužiai, tinkama avalynė ir vandens butelis, o tada palaipsniui įsigykite ir kitus norimus aksesuarus, kai susipažinsite su savo asmeniniais poreikiais.
Atminkite, kad tinkami aksesuarai gali pagerinti jūsų patirtį sporto salėje, tačiau svarbiausias veiksnys yra nuoseklumas ir atsidavimas savo kūno rengybos tikslams.